E.Max péskerámia korona, héj
Mikor ajánlott a préskerámia korona?
Digitális tervezés, garantált siker!
Amikor magas esztétikai követelményeknek kell megfelelnie egy fogpótlásnak, a front régióban leggyakrabban a E.max préskerámia koronát szoktunk javasolni pácienseink részére. A lítium-diszilikát alapú préskerámia manapság a legmodernebb, legszebb megoldás az esztétikai rehabilitációkra.
A préskerámia fémmentes pótlás, amely teljesen biokompatibilis, nem allergizál. Az E.max fémmentes koronákkal számos esztétikai problémát lehet orvosolni, legyen szó formáról, vagy akár fogszínről.
Ezt a fajta kerámiát nagy nyomáson préselik az égetés során. Préskerámiát gyökérkezelt fogra is készíthetünk, hiszen bizonyos mértékig takarja az elszíneződött csonkot, magas üvegszál tartalmának köszönhetően pedig esztétikus. A hagyományos koronáknál és hidaknál a fém váz megakadályozza a fény áteresztését. A préskerámia teljes mértékben igazodik a fogszínhez, és a fog fényáteresztő képessége is teljes mértékben megőrizhető.

Mik a préskerámia korona előnyei?
A préskerámia korona előnyei:
-
Fémallergia esetén is bátran alkalmazható
-
A koronák fényáteresztő képessége a megtévesztésig hasonlít a természetes fogakéhoz
-
Nincs fémes, szürke csík a korona szélénél, az ínyvonalban
-
Teljes kerámia
-
Frontfogak esztétikai hibáinak látványos korrigálására alkalmasak
-
Jóval kevesebb foganyagot kell lecsiszolni a hagyományos fémkerámia koronához képest

A fogorvossal történő konzultáció és állapotfelmérés során minden szempont figyelembevételével az Önnek legmegfelelőbb megoldást fogjuk javasolni.
Amennyiben a préskerámia korona az, abban az esetben az árajánlata és kezelési terve fogja tartalmazni a kezelésének ütemezését is.
Az egyes kezelési lépések a következők (rövidebb az eljárás, mint a fémkerámia, vagy cirkónium korona esetében): a fog(ak) előkészítése, lenyomatvétel, majd egyből mattpróba és végleges beragasztás.
E.max héj vagy E.max korona, mi a különbség?
A technológia ugyanaz, a különbség a preparálás mértékében van. A préskerámia héj a front felszínre kerül, így ott a külső felszínt csiszoljuk le minimálisan, míg a teljes fogat beborító korona esetében a fog teljes felszínét preparáljuk.
Az alsó fogakra nem mindig ajánlunk héjakat egyrészt a harapás erőssége miatt, másrészt pedig mert a kisebb fogfelszínről azok könnyebben leválnak; ilyen esetekben a korona az ideálisabb választás.
Sokszor használunk koronát töméssel ellátott fog esetén is. A korona ugyanis az ilyen fogra alkalmasabb, stabilabb konstrukció.
